o mnie

o autorze i koncepcji blog.alboten.pl

foto roman walczewski

roman.walczewski

Cieszę się, że tu jesteś, przeczytaj skąd pomysł na blog.alboten.pl, o czym opowiada i skąd się wzięła jego nazwa, no i trochę informacji o jego autorze.

 

walczewski  o mnie

Od wielu lat  prowadzę ze wspólnikiem firmę budowlaną. Lubię swoją pracę. Największą    satysfakcję daje mi realizacja zleceń wymagających kreatywnego, nietypowego podejścia.

W ramach projektu EKO Polska ukończyłem szkolenia dotyczące budownictwa energooszczędnego, budowy i zasad działania wentylacji z odzyskiem ciepła czyli  rekuperacją oraz instalacji  fotowoltaicznych – przetwarzających energię słoneczną na elektryczną.

Dla mnie pisanie tego bloga jest to okazją do uporządkowania, uzupełnienia i aktualizacji swojej wiedzy i mam nadzieję również do jej weryfikacji poprzez wymianę myśli.

Nie wszystko wiem ale tym czego się nauczyłem, doświadczeniem które zdobyłem chcę się podzielić, ułatwić Tobie podejmowanie dobrych, czasem trudnych decyzji dotyczących budowy domu.

 alboten_blog  o blogu

Wielokrotnie, szukając informacji, przeglądałem strony i blogi dotyczące budowy domów energooszczędnych, pasywnych, ekonomicznych, nowoczesnych, instalacji energooszczędnych oraz wykorzystania nowych technologii w budownictwie. Czyli zagadnień dotyczących nowoczesnego sposobu budowania. Jest wiele miejsc w których odnajdziemy konkretne informacje dotyczące poszczególnych rozwiązań. Jest to jednak wiedza i informacja cząstkowa -fragmentaryczna, często będąca reklamą lub promocją konkretnego produktu lub technologii, oceniająca lub promująca konkretne rozwiązanie w oderwaniu od całości zagadnienia budowy domu – nie ogarniająca całości .

Budowa domu jest zadaniem polegającym na dobraniu wszystkich tworzących go elementów i połączeniu ich w jedną spójną całość!

Czyli przejściem: Od ogółu do szczegółu. Dokonaniem wyboru: Ten alboten.

No to chyba już wyjaśniłem nazwę bloga.

 

 alboten_blog   blog.alboten.pl to takie miejsce z którego widać początkowo z oddali, w odległej perspektywie, mglisty i niewyraźny zarys domu – czyli jego ideę. To miejsce z którego wyruszamy razem w drogę, idziemy i rozmawiamy, myślimy, widzimy ten dom coraz wyraźniej, dostrzegamy szczegóły jego budowy – czyli tworzymy projekt.

 

  alboten_blog  blog.alboten.pl to przewodnik po budowie domu, który pozwoli Ci się odnaleźć w gąszczu informacji i propozycji i wybrać to co dla Ciebie najlepsze. Wybór jest świadomy i dobry jeśli wiemy co i dlaczego wybieramy, dokonując po drodze porównań, selekcji i przymiarek.

 

Chcę Was – Ciebie przekonać jak ważny jest dobry projekt, na etapie jego tworzenia możemy się zastanawiać, wybierać, optymalizować zamiary, wymagania i koszty. Robienia nie przemyślanych zmian na etapie realizacji projektu nie polecam, najczęściej w ten sposób niszczymy dobry projekt!

 alboten_idea Idea alboten to wybór rozwiązania, a właściwie zestawu – pakietu rozwiązań dobrego dla Ciebie. Wybranie spośród wielu możliwości. Odrzucenie stereotypowego myślenia, zazwyczaj opartego na „gruntownej niewiedzy”. Zrozumienie, że dom nowoczesny to wybór dla Ciebie. To wykorzystanie rozwiązań i technologii które zostały dopracowane, są powszechnie stosowane, przynoszą wymierne korzyści.

Dziękuję za to, że doczytałeś (łaś) tekst, aż do tego miejsca i zapraszam ponownie o każdej porze.

walczewski  roman.walczewski@alboten.pl